Pécsi Tudományegyetem logo PTE Műszaki és Informatikai Kar
Mérnök Informatikus
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

  1. MIK
  2. Hírek

Elindult az önkéntes jelentkezés a 45. Budapesti Sakkolimpiára!

Budapest ad otthont a világ ötödik legnagyobb sporteseményének, a 45. Sakkolimpiának 2024. szeptember 10-23. között. A versenyre fővárosunk több ezer résztvevőt vár a világ minden tájáról. Magyarország ismét lehetőséget kapott, hogy megmutassa a világ számára csodálatos országunkat, a magyar sport és a sakk erejét.

Elindult az önkéntes jelentkezés a 45. Budapesti Sakkolimpiára!

Szeptemberben Budapest látja vendégül a világ legeredményesebb sakkozóit a 2024. szeptember 10-23. között megrendezendő 45. Budapesti Sakkolimpián. Mint mi a sportban dolgozók mind tudjuk: a sportesemények hagyományai szerint egy ekkora sportesemény lebonyolítása kizárólag önkéntesek segítő közreműködésével történhet meg.

Rövid ciklusú képzéseket visz a Fülöp-szigetekre a PTE MIK építészképzése Még szorosabbra fűzik a 9 éves együttműködést

Lassan a 10. évébe lép a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának (PTE MIK) a Fülöp-szigetek Cebu szigetén működő San Carlos Egyetemmel való, az építészképzést fókuszba állító együttműködése. Ez idő alatt számos közös projektet valósítottak meg, mintegy 30 Fülöp-szigeteki hallgatót képeztek Pécsett, több pécsi oktató tartott kurzusokat Cebun (volt, aki egész szemesztert töltött ott). A jövőben még szorosabbra szeretnék fűzni a kapcsolatot, rövid ciklusú, de igen intenzív PTE-kurzusokat telepítenének a külföldi egyetemre. 

Places and Technologies: az élhető épített városokról tanácskoznak Pécsett

A gyors urbanizáció nem evidens módon eredményez emberközpontú városi környezetet körülöttünk, ezért állandósul annak az igénye, hogy az építészetért felelős szakemberek folyamatosan értelmezzék az élhető tér fogalmát. Az építészek világszerte az épített környezet folyamatos aktualizálásának szükségességét, a ma emberének szükségleteihez igazodó környezet létrehozását szorgalmazzák, amelyet többek között a hozzáférhetőség és akadálymentesség, a biztonság, közösségvállalás, az ergonómia vagy a fenntarthatóság jellemez.

A korszerű építészeti megoldások és technológiák, az emberközpontú tervezési megoldások állnak a 2024. július 8–9-én a Belgrádi Műszaki Egyetem Építészeti Kara és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara által (PTE MIK) rendezendő ’Places and Technologies’ nemzetközi konferencia fókuszában, amelyen az élhetőség lesz az egyik kulcsfogalom. A 9. alkalommal megszervezett, és ez évben Pécsett zajló tudományos tanácskozás célja olyan módszertanok és városi, építészeti vagy szerkezeti tervezési ötletek megvitatása, amelyek az épített környezet élhetőségének erősítését segíthetik.